Działania fundacji

Home > Działania fundacji

367503821_1308421533381385_7981227362887206986_n

FUNDACJA ZIELONA OJCZYZNA

Eko Targi

Wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Fundacją Rozwoju Regionów realizujemy projekt „Eko Targi” obejmujący aż pięć województw: małopolskie, świętokrzyskie, opolskie, dolnośląskie i lubuskie.

W ramach projektu zaplanowano następujące działania:

A)Wizyty okresowe, edukacyjne w postaci eko-spotkań (warsztatów), których celem będzie zwiększenie świadomości społeczności lokalnej na temat problemu zanieczyszczenia powietrza oraz możliwości organizacyjnych, technicznych i finansowych w zakresie realnego wpływu na zmianę jakości powietrza na terenie gminy. Spotkania będą przybierały postać mini-targów, Dni Programu Czyste Powietrze oraz wizyt aktywizujących.

B)  Wsparcie merytoryczne i pomoc w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie wymiany źródła ciepła. Wybór zakresu tematycznego związany jest ze zidentyfikowanymi problemami oraz z brakami wiedzy wśród społeczeństwa na temat możliwych do podjęcia działań, mających wpływ na poprawę stanu środowiska naturalnego.

C) Konferencje towarzyszące otwarciu i zamknięciu projektu – będą zrealizowane w postaci webinaru oraz spotkania bezpośredniego, co pozwoli dotrzeć do możliwie najszerszej grupy odbiorców – zarówno z obszaru bezpośredniej realizacji projektu, jak i do osób spoza niego – w webinarze udział będzie mógł wziąć każdy zainteresowany tematyką działania.

D) Działania promocyjne: za pomocą materiałów drukowanych (ulotki/broszury) oraz mediów społecznościowych.

E) Działania edukacyjne i promocyjne za pomocą portalów internetowych, których celem będzie okresowe (co 3 miesiące) rozpowszechnianie i propagowanie akcji na terenie danej gminy oraz zmotywowanie młodzieży do aktywnych rozmów z rodzicami i kolegami na temat ekologii i wpływu niskiej emisji na ich własne oraz przyszłe pokolenia.

FUNDACJA ZIELONA OJCZYZNA

Fundacja Zielona Ojczyzna w roli eksperta na konferencji pt. Wsparcie samorządów w kryzysie energetycznym.

Tematyka wszystkich prezentowanych wykładów dot. możliwości obniżenia kosztów funkcjonowania gmin.

Uczestniczyło w niej wielu ekspertów i  przedstawicieli samorządów. Jednym z najważniejszych tematów były kwestie związane z wykorzystaniem energii odnawialnej w osiągnięciu odporności kryzysowej.

Wojna w Ukrainie dowodzi, że problem kryzysu energetycznego jest na tyle ważny i pilny, że warto podejmować działania na poziomie lokalnym, by zapewnić dostęp do czystej i bezpiecznej energii z rozproszonych odnawialnych źródeł energii.

Masz pytania? Napisz do nas!

Skontaktujemy się z Tobą i uzyskamy dla Ciebie bezzwrotną dotację.